Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Rīgas 1. slimnīcas 13. korpusa fasādes attīrīšana, restaurācija

Klients

Rīgas domes Īpašuma departaments

Būvuzņēmējs

RERE Meistari

Nodošanas gads

2017

Būvniecības statuss

Pabeigts

Par Rīgas 1. slimnīcas 13. korpusa fasādes attīrīšanu un restaurāciju - arhitekte Anna Vasiļjeva, LAS Sert.nr.10-1180

Vēlos pateikties par sadarbību SIA “RERE MEISTARI” projekta komandai, strādājot Rīgas 1. slimnīcas 13. korpusa fasādes atjaunošanas projektā.

Pirms darbu uzsākšanas ēkas fasādes stāvoklis bija slikts – kādreiz koši dzeltenā virsma bija tumša, piesūkusies ar pilsētvides sārņiem, pārklāta ar ģipša pārziedumu. Lielākā mūra daļa ar sīkiem bojājumiem, fragmentāri arī būtiski masas un apjoma zudumi, daļa ķieģeļu bija sadēdējuši ar irstošu virsmu. Fasādei  bija  arī  vēlākos  būvperiodos  veikti  piemūrējumi  (Ziemeļu fasādei, pagalma pusē) un labojumi ar cementa javu. Oriģināli mūris bija šuvots a kaļķa javu, kurai redzamas grants un ķieģeļu smelces piedevas, šuvojums: ārējā, 5-7mm izvirzīta, apaļi izvilkta šuve. Ķieģeļu mūra šuves izdēdējušas, vietām izbirušas. Ilgstošu lietus ūdens noteku sistēmas bojājumu dēļ, cokola daļā šuves lielos apjomos izskalotas.  Cokola daļā bija konstatējami ievērojami sāļu izraisīti bojājumi. Bija vērojami izsāļojumi arī  pie centrālās fasādes ieejām lodžijas un zem balkonu līmenī.

Esmu ļoti gandarīta par fasādes mūra restaurācijas rezultātiem -  pareizi izstrādāto metodiku,  tai atbilstošo precīzo izpildījumu. Ķieģeļu attīrīšana no pārkrāsojuma un netīrumu slāņiem, izmantojot zemspiediena virpuļstrūklu, veikta rūpīgi un kvalitatīvi. Mūra šuvojuma rekonstrukcija: zudumu papildināšana atbilstoši vēsturiskajai šuves formai, javas tonim un raupjumam veikta precīzi un ar izjūtu. Ķieģeļu mūra hidrofobizācija ar līdzekli, kas aizsargā pret mitrumu, bet tajā pašā laikā nebloķē tvaika difūziju.                                                                                     

Atbilstoši projektam restaurētas ēkā saglabājušās vēsturisko ārējo logu un durvju vērtnes, secīgi veicot attīrīšanu no pārkrāsojumu slāņiem, protezējot zudumus, krāsojot ar lineļļas krāsu aizsardzībai pret atmosfēras ietekmi. Izpētot vēsturiskas fotogrāfijas, uzprojektētas, izgatavotas un uzstādītas korpusa vēsturisko logu vizuāli precīzas kopijas. Saglabāti un galdnieciski restaurēti autentiskie jumta zelmeņi, to detaļas un dekori, spāru gali, kores virsgaisma.

Rīgas 1. slimnīcas 13. korpusa fasāde 2017. gada vasarā ir atguvusi savu sākotnējo izskatu un pilnvērtīgi papildina slimnīcas vēsturisko ķieģeļu fasāžu kompleksu kā kvalitatīvs ķieģeļu arhitektūras, būvju attīrīšanas un restaurācijas paraugs.

Ziņas: 

Atpakaļ uz projektu sarakstu