Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Latvijas Universitātes Rakstu māja

Klients

Latvijas Universitāte

Būvuzņēmējs

RERE BMV

Projektētājs

RERE BMV

Objekta tips

Projektēt un Būvēt

Adrese

LU Akadēmiskais centrs Torņakalns

Būvniecības statuss

Procesā

Rakstu mājas iekštelpu platība būs lielāka nekā Dabas un Zinātņu mājām. Uz Rakstu māju pārcelsies sešas LU humanitāro un sociālo zinātņu fakultātes: Vēstures un filozofijas fakultāte, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Sociālo zinātņu fakultāte, Humanitāro zinātņu fakultāte, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāte un Teoloģijas fakultāte. Plānots, ka jaunajā ēkā atradīsies arī trīs institūti: Latvijas Vēstures institūts, Filozofijas un socioloģijas institūts un Latviešu valodas institūts. Tāpat uz ēku pārcelsies arī LU Studentu biznesa inkubators, LU Starpnozaru izglītības inovāciju centrs un LU bibliotēka.

Rakstu mājā kopumā paredzētas 830 darba vietas, 110 auditorijas, ievērojams skaits IT laboratoriju, multimediju studija, prototipēšanas laboratorija, dizaina un mākslas darbnīcas, meditāciju telpa, vingrošanas zāle u.c.

Reizē ar Rakstu mājas būvniecību tiks labiekārtota arī plaša daļa LU Akadēmiskā centra teritorijas, lai veidotu studentiem, darbiniekiem un apmeklētājiem pievilcīgu Akadēmiskā centra ārtelpu. Līdz ar Rakstu mājas izbūvi lielākā daļa LU eksakto, medicīnas, dzīvības, humanitāro un sociālo zinātņu potenciāla būs koncentrēts vienuviet, veicinot studiju un pētniecības virzienu sinerģiju un konsolidāciju, nodrošinot resursu koplietošanu.

 

Rudenī sāks LU akadēmiskā centra Rakstu mājas būvniecību / 18.06.2021

Atpakaļ uz projektu sarakstu