Mājas lapas lietošanas ērtībām, izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārlūka sesiju un nospiežot “Sapratu”, apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Iepazīstieties ar mūsu Privātuma Politika.

Sapratu

Cēsu pilsdrupu konservācija un pils kompleksa rekonstrukcija

Klients

Cēsu novada dome

Būvuzņēmējs

RERE Būve

Adrese

Pils laukums 11, Cēsis

Nodošanas gads

2019

Būvniecības statuss

Pabeigts

Tiks veikta vairāku avārijas stāvoklī esošu Cēsu pils daļu konservācija un piemērošana publiskam apmeklējumam, labiekārtota pilij piegulošā teritorija, kā arī izbūvēta nojume viduslaiku dzīru norisei un darbnīcas seno amatu meistariem.

Vērienīgākie konservācijas un restaurācijas darbi norisināsies par Garo Hermani sauktajā Dienvidu tornī. Projekta ietvaros tiks veikta ne vien torņa sešus gadsimtus seno mūra konstrukciju konservācija, bet arī starpstāvu pārsegumu un vītņu kāpņu atjaunošana. 2019. gadā tornī tiks iekārtota multimediāla ekspozīcija “Dzīve uz pulvermucas”, kas vēstīs par saspīlēto ģeopolitisko situāciju Livonijā 500 gadus senā pagātnē.

Arī pils kādreizējā ēdamzālē, kapitulzālē un kapelā norisināsies apjomīgi konservācijas darbi. To rezultātā šobrīd avārijas stāvoklī esošās pils daļas būs droši pieejamas apskatei.

 

Ziņas:

 

Atpakaļ uz projektu sarakstu