Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Ziņas

Restauratore Ieva Silava piedalās 12. Baltijas valstu restauratoru triennālē

Septembra beigās mūsu kolēģe – restauratore Ieva Silava piedalījās 12. Baltijas valstu restauratoru triennālē RESEARCH. DILEMMAS. SOLUTIONS, kas šogad notika Viļņā.

Īpašu vērtību konferencei piešķīra izvēlētā norises vieta – Lietuvas Nacionālais muzejs (Palace of the Grand Dukes of Lithuania), kā arī organizētās ekskursijas un meistarklases dažādās kultūrvēsturiskās vietās Lietuvā.

“Saturiski bagātā programma ir nozīmīga diskusiju, pieredzes apmaiņas un praktisko meistarklašu platforma restaurācijas profesionāļiem. Tā, piemēram, vienā no meistarklasēm, kas notika Viļņas Misionāru baznīcā prof. Gerald Ziegenbalg no Vācijas mūs iepazīstināja ar tehnoloģiju kā strādāt ar nanokaļķi, savukārt lietuviešu kolēģis Aidonas Valkiūnas no restaurācijas uzņēmuma UAB Opus Optimum ekskursijā pa baznīcu izrādīja paveikto šajā objektā,” gūtajos iespaidos dalās Ieva Silava.

Konference notiek vienu reizi trīs gados, kurā meistari dalās pieredzē, uzstājas ar prezentācijām, apmainās ar viedokļiem un diskutē par nozares aktualitātēm. Starptautiskajā pasākumā tiekas ne tikai Baltijas valstu speciālisti, bet arī eksperti no Vācijas, Francijas, Portugāles, Ukrainas, Krievijas, Moldovas, Armēnijas un citām valstīm.