Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Siguldas Jaunās pils pārbūve un restaurācija

Būvuzņēmējs

RERE Būve 1

Adrese

Pils iela 16, Sigulda

Nodošanas gads

2020

Būvniecības statuss

Pabeigts

Siguldas Jaunās pils pārbūves un restaurācijas darbu laikā veikta pils torņa fasāžu rekonstrukcija un noņemtas būvniecības sastatnes, paralēli tam veikta arī pils torņa iekštelpas koka vītņu kāpņu restaurācija, pils otrā stāva balkona atjaunošanas darbi, pils galvenās ieejas kāpņu un lieveņa izbūve.

Pilī izbūvēta jauna ventilācijas un apkures sistēma, kā arī veikti fasādes atjaunošanas darbi. Visas ieejas kāpnes Jaunās pils fasādēs ir vai nu restaurētas, vai pārbūvētas. Tāpat pilnībā veikta jumta konstrukciju un seguma restaurācija – nomainītas bojātās jumta konstrukcijas un siltināts jumta pārsegums, kā arī veikta jumta seguma (skārda valcprofila) montāža.

Telpu atjaunošana Jaunajā pilī veikta saskaņā ar restaurācijas programmu, kas saskaņota ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi.

Pagrabstāvā ir uzbūvēts jauns grīdas segums, restaurētas sienas, pārbūvēti pārsegumi, izbūvētas starpsienas un veikti flīzēšanas darbi sanitārajos mezglos. Gan no torņa pils iekšpusē, gan ārpusē izbūvētas jaunas kāpnes piekļuvei uz pagrabstāva labierīcībām.

Restaurācijas un pārbūves darbiem noslēdzoties, Siguldas Jaunajā pilī tiks izveidota ekspozīcija par Siguldas un Siguldas Jaunās pils vēsturi, ēkā būs pieejamas telpas dažādiem kultūras pasākumiem, semināriem un mākslinieku izstādēm, kā arī Svētku zāle, kurā norisināsies laulību ceremonijas.

Siguldas Jaunā pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, kas pirmās Latvijas Republikas neatkarības laikā pēc arhitekta Alfrēda Birkhāna veiktā pārbūves projekta tika atzīta par krāšņāko Rakstnieku pili Eiropā. 1937. gada pārbūves projekta laikā pilī tika izveidots unikāls nacionālā romantisma interjers, kuru izdevies saglabāt līdz mūsdienām, tādējādi atbilstoši objekta arhitektūras kvalitātes prasībām iespēju robežās atjaunotas un saglabātas ēkas nesošās konstrukcijas, plānojuma struktūra, kā arī fasādes, interjers un apdare.

 

Ziņas:

Atpakaļ uz projektu sarakstu