Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Jelgavas Vecpilsētas ēku pārbūve, restaurācija

Klients

Jelgavas pilsētas pašvaldība

Būvuzņēmējs

RERE Meistari

Objekta tips

restaurācija

Adrese

Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona iela 50

Nodošanas gads

2019

Būvniecības statuss

Pabeigts

Ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, 18.gs koka apbūves arhitektūras paraugs, kurš saglabājis 18.gs.  otrās puses dzīvojamās ēkas stāvu un telpu plānojumu.

Ēkas rekonstrukcijas ietvaros tika veikts tehnoloģiski sarežģīts būvpaņēmiens ēkas saglabāšanai – visa ēkas karkasa pacelšana un izlīdzināšana, ēkas pamata piemūrēšana līdz koka karkasa plaknei, apakšējo vainagsiju protezēšana/nomaiņa, karkasa atpakaļ “atlikšana”, jumta konstrukcijas protezēšana.

Ēkā veikta vēsturiskā pildrežģa ārsienu apmetuma restaurācija, būvgaldniecības izstrādājumu restaurācija – logu kārbas, kāpnes, restaurēti guļbaļķu fasādes koka elementi, guļbaļķu iekšsienas, grīdas dēļu restaurācija, polihromās sienu apdares restaurācija, tapešu fragmentu restaurācija (datējums ar 19. 20.gs.), podiņu krāsns restaurācija (datējums ap 1890. – 1914. gadu), vēsturiskās apmetuma sistēmas nostiprināšana un transfērs uz sienu plaknēm.

Uz ēkas grīdām projicēta ēkas siena, kurā starp koka statņiem ir māla ķieģeļu pildiņi. Ēkas 1. stāvā vēsturiski bijuši griestu dēļi, kas apmestas uz niedrēm.  Vēsturiskais griestu apmetums šajā telpā ir eksponēts, nostiprinot ar metāla sietu. Eksponēts arī viens no vēsturiskiem apdares veidiem – apmešana uz skaliņiem. 

Ēkas 1. Un 2.stāva vēsturiskās sienu apmetumu sistēmas tikušas konservētas, nostiprinot ar metāla sietu ar iespēju tos  nākotnē restaurēt.

Ziņas:

 

Atpakaļ uz projektu sarakstu