Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Ziņas

RERE Grupa restaurācijas meistare Elga Zariņa piedalās starptautiskā konkursa EuroSkills žūrijas komisijā

Elgu vienmēr var sastapt kopā ar jauniešiem gan Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskolā, kur viņa kā pedagogs sagatavo jaunos restauratorus, gan mūsu objektos, nodrošinot jauniešiem darba vidē balstītas mācības, gan jauno profesionāļu konkursos.

Septembra beigās Elga Zariņa piedalījās jauno profesionāļu meistarības starptautiskā konkursa EuroSkills 2021 žūrijas komisijā, vērtējot krāsošanas un dekoratīvās apdares darbus. Šajā kategorijā konkursā piedalījās visvairāk – 12 komandas, jaunajiem profesionāļiem pārstāvot Latviju, Igauniju, Franciju, Itāliju, Franciju, Slovēniju, Krieviju, Čehiju, Vāciju, Beļģiju, Šveici un Ungāriju.

Vērtējot darbu žūrijā, Elga Zariņa atzīst: "Žūrijas locekļa darbs ir ļoti skrupulozs, jo vērtējām, vadoties pēc 104 kritērijiem. Jāsaka, ka šāda līmeņa konkursā, jaunajiem profesionāļiem pierādot savas prasmes, zaudētāju nav – pilnīgi visi ir ieguvēji, neskatoties uz to, vai ir vai nav iegūta medaļa. Dalībnieki iegulda daudz laika un zināšanu gatavošanās posmā, bet sacensību laikā gūst vienu no vērtīgākajām pieredzēm un plašu skatījumu par norisēm un tendencēm nozarē citās valstīs."

Uz jautājumu, vai citviet krāsošanas un dekoratīvās apdares darbus veic atšķirīgi, Elga atbild: "Profesionālais līmenis šajā konkursā ir ļoti augsts. Redzams, ka jauniešiem ir gan prakses iespējas strādāt ar modernākajiem materiāliem un metodēm, kā arī augsta motivācija un izpratne par uzdevumu. Arī mums kā žūrijas pārstāvjiem ir iespēja novērtēt savas kā mācībspēka prasmes, lai meklētu arvien efektīvākas pieejas darbā ar topošajiem meistariem. Tāpat kā daudzās citās profesijās, arī restaurācijā un būvniecībā kopumā jāmācās ir nepārtraukti."

EuroSkills 2021 konkursā piedalījās aptuveni 400 dalībnieki no 31 Eiropas valsts. Savas zināšanas un spējas dalībnieki demonstrēja 38 prasmju konkursos. Konkursā pārbaudīja konkursantu sniegumu 7 profesionālo nozaru kategorijās kā būvniecība un celtniecība, ražošana un mašīnbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, radošā māksla un mode, pakalpojumi un transportēšana, loģistika un prezentēšana.

Elgas Zariņas pieredze restaurācijas projektos

Vācijas vēstniecība, Mazā Ģilde, Latvijas Bankas galvenā ēka, Nacionālā teātra interjeru atjaunošana, Benjamiņu nama atjaunošana, Saeimas ēkas interjeri, Rīgas Biržas un Rīgas pils restaurācijas darbi, Aglonas bazilika altāris, Nacionālā opera, Maikapara nams, Benjamiņu nams, Ēdoles pils krāšņu restaurācija, Cēsu jaunās pils krāšņu restaurācija, Kuldīgas novada muzejs, Rīgas 1.slimnīcas 13. korpusa fasādes attīrīšana un restaurācija, Kultūras ministrijas, Franču liceja atjaunošana, Vecpilsētas nama atjaunošana Jelgavā, Siguldas Jaunā pils, Hoijeres kundzes viesnīcas atjaunošana Liepājā, Rīgas pils un daudz citu objektu.