Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Ziņas

Ekspluatācijā nodots moderns ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu posms Jūrmalā

Šī gada oktobrī ekspluatācijā nodoti ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūves darbi Jūrmalas pilsētā posmā Dubulti - Pumpuri. Šo darbu rezultātā izbūvēts ūdensapgādes tīkls 10,12 kilometru garumā ar pievienojumiem 306 mājām, kā arī kanalizācijas tīkls ar pievienojumiem 418 mājām 13,9 kilometru kopgarumā.

Sistēmas izveidē uzbūvētas arī sešas sūkņu stacijas, kopskaitā 572 akas un veikta izbūvētās sadzīves kanalizācijas pārsūknēšanas stacijas kontroles sistēmas integrācija ar esošo kontroles sistēmu. 

Līdz ar tīklu izbūves darbiem veikta arī brauktuvju atjaunošana, izveidojot uz ielām jaunu asfaltbetona segumu un grants segumu, kā arī izbūvēti četri ātrumvaļņi. Projekta ietvaros veikti arī zālāja izveides un betona bruģakmens un plākšņu ieklāšanas darbi.

"Modernizējot ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus, jūrmalnieki un apkārtējo māju īpašnieki ir ieguvuši ilglaicīgu un videi draudzīgu risinājumu. Paldies visiem par pacietību un sapratni, jo būvdarbi nozīmē arī zināmas neērtības. Tagad izbūvētā sistēma māju īpašniekiem dod iespējas pieslēgties izbūvētajai centralizētajai infrastruktūrai un reizē arī nodot rūpes par notekūdeņu savākšanu un novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām pakalpojumu sniedzējam," darbu noslēgumā uzsver SIA RERE Vide valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Voropajevs.

 

Būvdarbu rezultātā ūdenssaimniecības tīkli tika izbūvēti atsevišķās ielās un rajonos, kur iepriekš SIA Jūrmalas ūdens” tīkli nebija pieejami, tāpēc darbu pabeigšana bija ļoti gaidīts brīdis, kam aktīvi sekoja iedzīvotāji gan būvdarbu laikā, gan pēc to pabeigšanas.

SIA Jūrmalas ūdens” projekta ieviešanas vienības vadītājs Aivars Kamarūts atzīmē: "Paldies jūrmalniekiem par izrādīto iecietību attiecībā uz satiksmes ierobežojumiem un citām neērtībām. Tāpat paldies būvniekam par kvalitatīvo darbu, atsaucību un vēlmi risināt problēmjautājumus. Ūdenssaimniecības tīklu izbūve ir veikta līdz nekustamo īpašumu robežai, tāpēc aicinām iedzīvotājus aktīvi izmantot iespēju pieslēgties centralizētajiem tīkliem un aizmirst neērtības ar regulāro kanalizācijas bedru izvešanu, problēmas ar spicēm, sūkņiem u.c. risināmas lietas."

 

Darbu pasūtītājs ir SIA "Jūrmalas ūdens" un izpildītājs – pilnsabiedrība "RERE VIDE 1". Projekta kopējās izmaksas – 6 456 446,08 EUR bez PVN.

Darbi veikti saskaņā ar starptautiski atzītu būvniecības praksi un un Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas jeb FIDIC (International Federation of Consulting Engineers) būvniecības darbu līguma noteikumiem. Būvdarbu līgums “Ūdenssaimniecības tīklu paplašināšana Dzintari un Majori” veikts Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Jūrmalas Ūdenssaimniecības attīstība IV kārta" ietvaros.