Lai nodrošinātu vietnes darbību, RERE Grupa ievāc un apstrādā sīkdatnes.
Vairāk informācija par sīkdatnēm.

Izvēlieties, kurām sīkdatnēm piekrītiet:
Pielāgot sīkdatnes Piekrītu visām sīkdatnēm

Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošana un restaurācija

Klients

Gulbenes novada pašvaldība

Būvuzņēmējs

RERE Meistari 1

Adrese

Stāmerienas pagasts, Vecstāmeriena, Gulbenes novads

Nodošanas gads

2019

Būvniecības statuss

Pabeigts

RERE Meistari projekta ietvaros veiks Stāmerienas pils jumta un fasādes atjaunošanu un restaurāciju, ieskaitot pils augšējā stāva pārseguma atjaunošanu.

Pēc restaurācijas darbiem tiks atjaunots tas Stāmerienas pils apjoms, ko izteiksmīgāku un kompozicionāli izsvarotāku izveidoja tūlīt pēc pils nodedzināšanas 1905. gadā. Plānots saglabāt un atjaunot daudzveidīgo fasāžu apmetuma apdari. Atjaunojot tās zudušos fragmentus, tiks atgūts pilnskanīgs vēsturiskās fasādes tēls, vienlaikus reanimējot savulaik lietotos,  dažādos apmetuma faktūru veidošanas paņēmienus.

Pils jumta konstrukcijas pēc to atjaunošanas tiks segtas ar dabīgo materiālu, aizstājot savulaik, visticamāk, taupības nolūkos uzliktos betona dakstiņus un tādējādi atgriežoties pie sākotnējā, bet ugunsgrēkā bojā gājušā, seguma – slānekļa jeb dabīgā šīfera.

Gan sen piemirsto apmetuma faktūru veidošanas paņēmienu pielietošana, gan pils dažādo apjomu sarežģīto jumtu un jumtiņu iesegšana ar dabīgo šīferi ir nopietns ieguldījums būvniecības amatu prasmju uzturēšana un pilnveidošanā.

Tiks veikta apjomīga logu restaurācija, saglabājot turpmākai dzīvei vairāk kā 100 gadus vecos logus. Skārdnieks strādās pie tā, lai veidotu kvalitatīvas un unikālas jumtu sateces, dzegas un palodzes, kā arī visai greznās piltuves lietusūdeņu savākšanai.

Ziņas:

Atpakaļ uz projektu sarakstu